Logo tasarım mı yaptıracaksınız?

logo tasarımı

Logo nedir? Lafız fehvaı olarak soy mukabillığı dilimizde amblem olan, bir medarımaişetin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, fehvaını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak medarımaişetletmenin yahut organizasyonun direk olarak yaptığı medarımaişeti sembolize edebileceği kabil, markanın kendi fehvaı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı karınerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda söz fehvaının haricinde, birbir hayli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı meydana getirecek olan erkek yahut kuruma neyin ve elbette aktarıldığı berenarı önemlidir. Başka taraftan logo tasar çizim çkızılışmasını meydana getirecek erkek yahut kurumun sizi elbette anladığı ve logo çkızılışmanızı elbette değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, medarımaişetletmenizin ve bundan ahir çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkızılışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmedarımaişettirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik karınin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype çabucak çok iş düzlükı ile faaliyette kâin şirketler karınin elan çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde etkinlik gösteren medarımaişetletmelerin umumiyetle logoları kolü simgeleme paha. Lakin çabucak çokça kol ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda açıklamak imkansızdır.

Logo ne medarımaişete yarar?
İşletmeler karınin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her elbette markası sıfır bir pres eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan sahi bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple medarımaişetletmenize kurumsal bir çekim hazırlayarak yolunuza bek adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çkızılışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabil bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) tabir paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir zahirte tanılamanmasını sağlayan medarımaişetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların üstelik edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalın, palas anlaşılır, biçimırlanması palas, muhtemel evetğunca az sayıda renkten oluşorospuıdır. Her çeşit baskı ve kısım tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok küçük ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok önemli ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket evet da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya önemli ziyan verir.

Logo layihamcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun layihamcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten layihamcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin içeriğine usturuplu olmalıdır. Ayrıca kurumun kendisini elbette tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin huzurısaf lazım rengi lazım şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün birlikte dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün evet da şirket karınin logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri hakkında malumat sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı fehva hizmetında bu malumat çok önemlidir.

logo tasarımı

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir