Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “uhde” yahut “iş” mealına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda dümen ve hükümet çalışmalerinde kullanılırdı.

Meyan Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tarif etmek ciğerin kullanılmaya çıbanlandı. Bu görevliler, örneğin ülke daireleri yahut kiliselerde çeşitli çalışmalerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda bulunan herhangi bir kişyeğin tarif etmek ciğerin kullanılmaya çıbanlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi umumiyetle hükümet, spor yahut iş dünyası üzere resmi bir konumda bulunan kişmüterakki yahut kurumları tarif etmek ciğerin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda bulunan herhangi bir kişyeğin tarif etmek ciğerin kullanılmaya çıbanlamıştır.

admin Yazar:

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir